2023. március 26., vasárnap

El Gaitero

 A találkozási pont La Calderánál volt reggel fél 8-kor. Ennek én igen örültem, hiszen az óránként induló 345-ös pont félre ér föl - egész addig, míg rá nem jöttem (túra előtt két nappal), hogy reggel 9 előtt a buszok nem mennek fel La Calderáig, csak Aguamansáig. Próbáltam az eseménybe írni, illetve válaszolni az emailre, amit küldtek, de semmi reakció. Végre többedik átolvasásra megtaláltam az emailben a túravezető elérhetőségét, írtam neki, és ő megszervezte, hogy az egyik túratárs, Sonsolel, felvegyen az orotavai buszállomáson.

Mivel tudtam, hogy három másik ember is ott száll be, kerestem a szememmel a túratársnak tűnő személyeket. Végül mégis Mildred azonosított be engem, és bemutatott egy kedves idős bácsit, Isidrót. Az is kiderült, hogy Sonsolel csak velem kommunikált Whatsappon, így én tájékoztattam a többieket, hogy fél nyolckor még csak épp lefordult az autópályáról. Ráadásul előkerült Paco, ami összesen már négy, de mint megtudtam, Isidro egy Dori nevű másik túratárs autóját várta, így mikor Sonsolel megérkezett, tovább aggódtunk azon, hol lehet Dori, és tíz percet még ácsorogtunk (mindeközben Sonsolel mikrobusza a 108-as helyén parkolt, de ez nem nagyon izgatott senkit, a forgalmi irodistát és a várakozó buszsofőröket is beleértve). Végül otthagytuk Isidrót és elindultunk, levágva az összes lehetséges kanyart fölfelé, amitől az utunk minden értelemben meredek lett.

Azért kellett pontosan érkezni, mert La Calderától egy bérelt busz vitt minket El Gaiteróhoz, a túra kiindulópontjához, ami nem közelíthető meg tömegközlekedéssel. Javier, a túravezető mindenkinek lelkére kötötte, hogy legyünk pontosak, a busz fél 8-kor indul, hogy 8-kor elkezdhessük a túrát. Ez nekem alapból gyanús volt, mert a Google Maps szerint háromnegyed óra volt La Calderától El Gaitero busszal a legrövidebb úton - ami azt jelentette, hogy felmegyünk a Teide Nemzeti Parkba és lecsorgunk az esperanzai úton. A sofőr ugyan nem volt biztos benne, hogy ez a megoldás, de a túratársak meggyőzték, így miután vártunk háromnegyed nyolcig (teljesen fölöslegesen, már mindenki ott volt), beszálltunk a buszba és elindultunk.

El Gaitero nem egy település, hanem egy tűztorony a Tenerifét átszelő TF-131-es turistaút mentén. Nem könnyű ezért felismerni, sofőrünknek sem sikerült. Nekem csak gyanús volt, de akik a 131-es előző szakaszát is járták, egyértelműen megállapították, hogy túlmentünk. A gond csak az volt, hogy egy kanyargós hegyi úton, 1600 méter magasságban nem egyszerű egy hatalmas busszal megfordulni. Jóval lejjebb kellett mennünk, míg találtunk egy kiépített kilátót, és a hátul ülő túratársak navigálásával nagy nehezen megfordultunk. Ezután 1-2 kilométer múlva megtaláltuk a tűztoronyhoz vezető keskeny aszfaltutat. Mondjuk amennyire ki volt jelezve, nem csoda, hogy a sofőr nem vette észre: a fába vésett Gaitero feliratot félig megette a szú, a tűztornyot jelző táblának pedig letört az alja.


A turistaút szerencsére ennél sokkal jobban volt jelezve. Helyenként még láttuk az első táblákat, amelyekkel annó a 70-es években kijelezték az utat:


Napjainkban persze már sokkal profibb táblák állnak minden kereszteződésnél, jelezve, hány kilométerre van a következő állomás. Amikor megpillantottuk a "La Caldera: 13,2 km" táblát, megállapítottuk, hogy még jó sokat kell gyalogolnunk. Arra azonban nem számítottunk, hogy több mint félóra múlva ugyanez szerepel majd a táblán, noha azóta jó sokat jöttünk. Mondjuk másoknak is okozhatott ez fejtörést, mert valaki a táblára rávéste a "ROSSZ" feliratot (mármint spanyolul persze). Továbbmentünk, és körülbelül 10 perc után újabb tábla hirdette, hogy úticélunk már csak 10 kilométerre van. Gratuláltunk tehát magunknak, hogy ilyen gyorsan lezavartunk 3 kilométert, és sokkal vidámabb hangulatban indultunk tovább.

2023. március 19., vasárnap

Vendéglátás Diósjenőn


 

Számos túrázós élményem köthető Diósjenőhöz (egy nem teljes felsorolás: https://macskamedve.blogspot.com/2010/07/diosjeno.html, https://macskamedve.blogspot.com/2012/08/diosjeno-revisited.html, https://macskamedve.blogspot.com/2022/09/veszelyes-vadallatok-es-diktatura.html). Ezúttal a faluba érkezéskor még volt félóránk a vonatig, így felvetettem, hogy keressünk egy cukrászdát. Tami örömmel fedezte fel a térképén, hogy pont útba esik egy. Elsőre azt hittük, zárva van, mert semmi életjelet nem láttunk, de kint volt a "nyitva" tábla, így benyitottunk. Rögtön láttam, hogy a tervezett üdítőmből nem lesz semmi: noha a sütispult tele volt mindenfélével, a hűtőben összesen két doboz energiaital árválkodott. A biztonság kedvéért rákérdeztem, van-e valami innivaló, mire a mogorva pultos úgy nézett rám, mintha valami egész extrém dolgot kértem volna, és közölte, hogy nincs. Rendeltem egy tejeskávét, aztán bementem a mosdóba, mert idejét láttam levenni a meleg aláöltözetet, ami a reggeli hidegben még hasznos volt, de így délután már nem annyira. Mikor visszaértem, két kávé ült az asztalon (nem mondom, hogy gőzölgött, mert még csak meleg se volt), a pulton pedig egy doboz tej, hogy szolgáljam ki magam. A pultos bácsi sehol sem volt látható.

Amikor fizetni akartunk, hirtelen egy népes család lépett be az ajtón. A pultos bácsi rögtön előkerült, azok pedig hosszasan sorolták, hogy mit kérnek, időnként győzködve egymást, hogy kérjenek azt.

- És kérünk három mignont... Zsolti, te nem kérsz mignont? Biztos? Azért legyen négy.

Szerintem egyszerűbb lett volna, ha közlik, hogy a pultban levő összes süteményt elviszik, hiszen a végeredmény majdnem ez volt. Viszont így nekünk végig kellett várnunk, amíg rendelnek és fizetnek, miközben rohamosan közeledett a vonatunk indulása. A pultos bácsinak nem jutott eszébe, hogy minket előrevegyen, ráadásul jó lassan csomagolt. Szerencsére a vonat késett pár percet, így elértük.

Este Richard megkérdezte, merre túráztunk. Mondtam neki Diósjenőt.

- Az nagyon jó hely, három pizzéria is van.

Mikor legközelebb beszéltem Tamival, megosztottam vele ezt az infót, bár most már későn.

- Ja, én tudtam a három pizzériáról. Csak annyira cukrászdát mondtál, azt hittem, sütizni akarsz.

2023. március 11., szombat

Késleltetett reakció

 Rita kaputelefonja nem működött. Először messengeren hívtam fel, mivel korábban is úgy beszéltünk, de nem érkezett reakció, ezért a telefonra hagyatkoztam. Így végül elértem, lejött és beengedett.

A két cica közül Arwenkével régi barátok vagyunk, most is odajött simiért, Gusztika azonban - noha már vagy harmadszorra jártam ott úgy, hogy ő is ott volt - megint elrejtőzött a galérián. Rita végül fölment és fölemelte, hogy legalább lássam. A meglepő eredmény az lett, hogy Gusztika is észrevett engem. Hatalmasra tágultak a szemei, és így harmadik találkozásra úgy döntött, szemügyre kéne venni engem. Először csak a szekrény tetejére ugrott át és onnan nézelődött, biztonságosan a plüssállatok mögé bújva.


Később azonban átsétált a macskalépcsőre, és úgy döntöttem, most én is teszek egy lépést. Felnyújtottam felé az ujjamat: megszaglászta, hozzáérintette az orrocskáját. Aztán vissza a szekrény tetejére. De később megint lejött a macskalépcsőn, és most már felállhattam mellette, hozzádörgölődzött a kezemhez. Végül annyira felbátorodott, hogy lejött a földre, bár ha felálltam, bemenekült Rita edzőcipője mögé, hátha ott nem látom (Gusztika háromszor akkora, mint a cipő). Rita előhozta a tollas botot, ami az aktuális kedvenc játék, hogy játsszak velük. Bár Arwenke sokkal gyorsabb volt, így Gusztikával nem sokat játszottunk, most már megbízott bennem, feljött a díványra és még simogatni is engedte magát.

Egy órája voltam ott, amikor Rita képernyőjén megjelent a messenger-hívás ikonja.

- Valaki keres - szóltam neki. Rita jobban ellátott a képernyőig.

- Te keresel.

- Tényleg? - vettem elő meglepve a telefonomat, hátha véletlenül benyomódott. De nem. Most érkezett be az egy órával korábbi hívás.

2023. március 8., szerda

Arcadio és a technológia

 Arcadio telefonja szuperokos. Nemcsak elég neki bemondani a nevet, hogy felhívjon valakit, de a legváratlanabb pillanatokban kapcsolnak be különféle funkciói, a viccfelismeréstől a GPS-ig. Arcadio mondott egy poént, mire a telefon kritikusan megjegyezte:

- Ez elég infantilis vicc volt, de nem baj. A mai napon az eső valószínűsége 20%.

- Ez volt az ő vicce? - csodálkoztam, kinézve a felhőtlen kék égre. - Mert abszurdnak abszurd, de nem igazán humoros.

Chimichébe érve Arcadio leparkolt és rögtön használatba vette a mobiltelefont, remélte ugyanis, hogy valamelyik túratárs arról jön és felvesz minket, hogy otthagyhassuk a kocsit a túra végpontjánál. Nem volt szerencséje: már mindenki El Ríóban volt a kiindulóponton (kivéve Mariát, aki teljesen összezavarodott a kiíráson és még mindig La Lagunában téblábolt, végül nem is tudott csatlakozni). Arcadio ezért megfordult, de ennek során felszaladt a hátsó kerékkel a járdára, és leérve hatalmasat zöttyentünk.

- Szegény kocsi! - kiáltottunk fel ketten is, de ekkor még nem is sejtettük, hogy nem úsztuk meg ennyivel. El Ríóba érve azt láttuk, hogy a hátsó lökhárító levált, és az egyik féklámpának is kitört az üvege. A lökhárítót Arcadio és Carlos közös erővel visszakalapálták, de a féklámpával nem tudtak mit kezdeni. Mindenesetre együtt elindultak vissza Chimichébe, hogy otthagyják Arcadio kocsiját, így a túra végén a sofőrök azzal tudnak majd visszajönni. Addig mi Chimichében várakoztunk, amely felettébb erkölcsös falunak bizonyult, ugyanis nem találtunk benne kocsmát. Ez vécére menés szempontjából nehezítésnek bizonyult; Merchi végül a főutcán, egy pálmafa mögött intézte el az elintéznivalót. Carlos és Arcadio visszatértek Carlos kocsijával, és Arcadio megállapította, hogy a saját kocsijában felejtette a mobilt. Szerencsére a túra során senki sem veszett el, így feledékenységének csak annyi hátrányát láttuk, hogy folyton másokat nyaggatott a csoportképek készítése kapcsán.

Megérkeztünk El Río gátjához, és Arcadio elmesélte a történetét, illusztrációként, hogy másoknak is akadnak problémái a technológiával.

- Valamikor a polgárháború után kitalálták, hogy itt létrehozzák Tenerife legnagyobb mesterséges tavát. Meg is építették a gátat, de nem számoltak azzal, hogy az itteni kőzetek beszívják a nedvességet. Úgyhogy eső után a víz szépen leszivárgott a talajba, a mesterséges tó meg azóta is szárazon áll.

- Mi történik? - kérdezte Phil, aki négy éve él Tenerifén, de kevésbé tud spanyolul, mint én. Elmondtam, mire feltette a kézenfekvő kérdést:

- Az nem jutott eszükbe, hogy előbb tegyenek egy próbát, vagy mondjuk lebetonozzák az alját?


A gát után egy szélesebb, de elég köves földúton haladtunk tovább.

- Mintha egy kocsit hallanék - szólalt meg Javi.

- Hát ezen az úton nem valószínű - feleltem.

- Miért, én egyszer feljöttem itt kocsival. Mondjuk akkor még jobb állapotban volt.

- Mondjuk szerencse, hogy Arcadiónak nem jutott eszébe itt feljönni - jegyeztem meg. Elia védelmébe vette a bátyját.

- Arcadiónak ma nagyon nincs szerencséje az autóval.

- Mi történik? - kérdezte Phil.

Hogy Arcadiónak mennyire nincs szerencséje az autóval, az hamarosan kiderült, ugyanis egy ponton hátramaradt néhány másik emberrel. Mi mondjuk nem nagyon aggódtunk, de négylábú túratársunk, Teno, oda-vissza szaladgált a két csoport között, ezért nem mondhatták, hogy a kutya sem foglalkozik velük. Mikor ismét beértek minket, Arcadio bejelentette, hogy mégis körtúrát csinálunk.

- De hát pont azért hagytuk a kocsidat Chimichében, hogy azzal vissza tudjuk vinni a sofőröket!

- Igen, de nem találom a kocsikulcsot.

- Mi történik? - kérdezte Phil.

Visszafordultunk El Río felé, drukkolva, hogy Arcadio kocsikulcsa Carlos kocsijában legyen, és ne mondjuk a sajátjába bezárva vagy valahol az út mentén, ahova kiesett. Merchi és én már felkészültünk rá, hogy bekönyörögjük magunkat Javi kocsijába a visszaútra, és ez az elhatározásunk erősödött, mikor El Ríóba érve Arcadio benézett Carlos kocsijába és közölte, hogy nincs ott a kulcs.

- Nézd át a hátizsákodat, hátha odatetted - javasolta Elia, magában azon dohogva, hogy vesz Arcadiónak egy övtáskát. Arcadio elkezdte kipakolni a hátizsákját.

- Mi történik? - kérdezte Phil, ám ekkor Carlos diadalmasan emelte fel a dzsipje padlójáról Arcadio kocsikulcsát.

Carlos visszavitt minket Chimichébe, ahol Arcadio a telefonját is szerencsésen megtalálta. 100 új üzenete volt.

- Nem akarunk indulni? - kérdeztem.

- Mindjárt, csak válaszol az üzeneteire - mondta Elia.

- Mind a százra? Mert akkor jobb, ha keresünk addig egy kávézót.

2023. február 25., szombat

Best of karneváli jelmezek 2023

 A buszállomáson egy fél oroszlán ácsorgott. Mármint nem szfinxet kell elképzelni, hanem egy negyven körüli, vékony nőt, aki láthatóan túl melegnek érezte oroszlánjelmezét, ezért a karneválra érkezésig levette a felső részét, így alul oroszlánként, felül ujjatlan fekete topban várta a buszt. Ahogy a hét folyamán melegedett az idő, egyre többen tapasztalták meg ugyanezt, így ma már az állomást a vetkőzés különböző szakaszaiban járó egerek népesítették be.

Az ilyen típusú jelmezek viszont az esti hűvösben hasznosak voltak, így egy másik este a közeli templom előtt focizó medvékre lettem figyelmes.




A karnevál mindenkinek lehetőséget nyújt a kreativitásra, akár a menetben vonul, akár csak nézőként vesz részt. A számos vicces jelmezből sokat le se sikerült fotóznom. Ilyen volt a Pretty Woman-csapat, akik pöttyös ruhákban és Zara-papírszatyrokkal pózoltak; a két Marilyn Monroe, akik úgy rögzítették a szoknyájukat, mintha felfújta volna a szél; az angol turisták pirosra égve, kezükben sörrel tántorogva; a pap, aki lelkesen smárolt egy apácával, pókember gyerekük társaságában; vagy a hotdogárus, akinek a gyerekei sültkrumplinak öltöztek. A csoportok keveredéséből is származtak érdekes jelenetek: egy ifjú amazon egy eltévedt pokémont vezetett kézen fogva, egy indián viszont valahogy a szellemirtók közé tévedt. Asterix és csapata döbbenettel fedezett fel a nézőközönségben egy római centuriót, akit Obelix kötelességtudóan fejbekólintott műbunkójával. Sajnos erről az akcióról is lekéstem, legalábbis fényképezésileg, de néhány másik jelmezt sikerült megörökítenem. Következzen hát egy válogatás három város legviccesebb karneváli jelmezeiből, az őrült macskás nőktől a takarítónőkön keresztül a cowboyokig, akik a hátukon a polgármester elleni körözés plakátját viselték.






















2023. február 22., szerda

Partiarcok Santa Cruzban

 Hétfőn Attila pedzegette, hogy inkább aznap kéne bemenni Santa Cruzba karneválozni, aznap a legnagyobb a buli, hiszen másnap ünnepnap. Én amúgy nyitott lettem volna rá, de utolsó pillanatban úgy döntöttek, mégis hazamennek. Tegnap délután Tomival egyeztetve kiderült, hogy Attiláék aznap meg bográcsozni akarják vinni valami ismerőshöz 3-ra. Mivel a karneváli menet 4-kor kezdődik, ez borítékolta, hogy lemaradnak róla, ezért úgy döntöttem, bemegyek én egyedül, aztán majd összefutunk, ha megérkeznek. Utolsó pillanatban Tomi is úgy döntött, hogy felszáll a buszra és kihagyja a bográcsozást. Ez utóbb bölcs döntésnek bizonyult: mint várható volt, Attiláék el se jöttek a karneválra.

Santa Cruzban köröztünk egy kicsit, hogy a buszállomás melyik bejáratánál van melyikünk, de aztán megtaláltuk egymást és elindultunk. Átvágtunk a vidámparkon az ételes bódékhoz, mert ugye Tomi kihagyta a bográcsozást, aztán miután szerzett egy tortillatekercset, elindultunk a sugárút mentén, amelynek a közepét lezárta a rendőrség, ebből tudtuk, hogy itt vonul majd el a parádé. Hamarosan meg is érkeztek az első kocsik, a táncosok, és számtalan fantasztikus jelmezes csoport (akikről majd egy másik bejegyzésben írok). Közben Tomi Dórival telefonált, akiről tudtuk, hogy szintén itt van valamerre.

- Szóval a fehér ruhás táncosokat keressük? Oké, megyünk - mondta a telefonba és siettünk tovább a belváros felé, csak a fehér ruhás táncosok meg ellenkező irányba vonultak, így hamarosan már nem voltak Dóriékkal egy vonalban.


- Olyan tájékozódási pontot adjon meg, ami nem mozog - javasoltam. Ennek a módszernek a segítségével hamarosan meg is találtuk Dórit - aki az út túlsó oldaláról integetett, hogy menjünk át. De erre esély sem volt, egymást követték a csoportok és a kocsik, ráadásul két sor szék húzódott előttünk.

- Meg kell várnunk a végét - állapítottam meg.

- Reménytelen, az még órák múlva lesz.

Szerencsére kb. fél hét körül volt egy kis szünet a menetben (én naivan azt hittem, vége is, de aztán jöttek még újabbak), a közönség besodródott az útra, így sikerült megtalálni Dórit, két barátnőjét, Kalliopit és Lizát, valamint egy német házaspárt, akiknek a nevére nem emlékszem, de abban se vagyok biztos, hogy ismerték a társaságot vagy csak úgy hozzájuk csapódtak. Dórinál a hátizsákja mellett egy fekete lakktáska is volt.

- Most vettem egy árustól. 40 eurót kért érte, mondtam, hogy csak 20 van nálam, és ideadta annyiért.

- Ügyes húzás, tényleg nem ér meg 40-et, a kínai boltban megkapod 20-ért - dicsérte Kalliopi, magamban pedig azt gondoltam, hogy valószínűleg 20-at se ér meg.

Első ténykedésünkként a téren levő meztelen férfi szobrokkal készítettünk egy csomó csoportképet, amin a társaság tagjai a férfiak fenekét taperolják (amilyen fényes volt, valószínűleg nem nekik jutott először eszükbe). Azután a nemzetközi palacsinta nap alkalmából, meg mert éhes volt, Liza palacsintát akart enni. Sajnos egy darab palacsintás bódét találtunk a téren, ami előtt hosszú sor kígyózott. Az árus néni azonban nem siette el a dolgot - "nem szívrohamban fog meghalni" - állapította meg Tomi - úgyhogy a következő jó félórában Liza a sorban állt, mi pedig mellette, és Tomi epres ginjét iszogattuk (egész jó volt amúgy, a sima ginnél mindenképpen jobb). Időnként odajöttek hozzánk emberek, hogy megdicsérjék Liza szuper bohócjelmezét (tényleg zseniális volt, bár a fehér arcfesték kezdett pár helyen lekopni) vagy hogy megkérdezzék, mi is a sorban állunk-e. Dóri rájött, hogy egyik táskáját beteheti a másikba, ám meglepő módon nem a nagyobbnak tűnő és kevésbé merev vonalú hátizsákba próbálta betuszkodni a frissen vett fekete táskát, hanem fordítva.

- Nem fordítva kéne? Szerintem a hátizsák a nagyobb - vetettem fel.

- Nem nagyobb, és különben is a fekete jobban illik a ruhámhoz.

- Ez is fontos szempont, de fontosabb, hogy be tudd húzni a cipzárt.

- Be tudom húzni - mondta Dóri, aki épp a cipzárral küszködött, aztán Tomi segítségével tényleg sikerült behúznia. Viszont egy idősebb ázsiai nőnek, aki csillogó girlandokat és más partikellékeket árult, feltűnhetett a frissen vásárolt táska, mert letámadta Dórit a cuccaival. Dóri ráadásul elkövette azt a hibát, hogy érdeklődni kezdett a spéci napszemüveg iránt, amihez kis kábel és akku is tartozott, és ha bekapcsoltad, a kerete neonkéken világított. A néni tíz eurót kért érte.

- Nincs tíz euróm. Maximum ötöt tudok adni.

- Nyolc?

- Piros nincs? Mert az megy a ruhámhoz.

A néni belenyúlt a mindenfélével telezsúfolt szatyorba, amelyen véleményem szerint elvégezhette Hermione táskatágító bűbáját, és előhúzott egy piros keretű szemüveget. Dóri már megbánta az érdeklődést, és visszakozott, hogy mégsem kell, Kalliopi viszont érthetetlen okból alkudozni kezdett az árusal, aki végül egészen 6 euróig levitte az árat. Ezen a ponton végképp nem lehetett már meggyőzni, hogy nem kérjük a szemüveget, nem akadt le rólunk. Liza közben végre megkapta a palacsintáját (Tominak is vett egyet), az időközben eltűnt németek meg előkerültek egy csomó kólával és egy doboz sörrel (ez utóbbit maguknak szánták), úgyhogy így felszerelkezve elindultunk a belváros felé.

Az utcabál igazából csak 10 körül kezdődik, de a karnevál latin ritmusára mindannyian belelkesültünk. Így mikor latin zenét hallottunk kiszűrődni az egyik mellékutcából, arra vettük az utunkat. Mint kiderült, egy szendvicsbár kirakatából szólt a zene. Tomi és Dóri, a két egykori versenytáncos, táncra perdült az utca közepén. Hamarosan nézők serege vette körül őket, akik között az ázsiai néni (miután még egyszer próbálkozott nálunk) portékáját kínálgatta, és páran maguk is táncra perdültek. Este 8-kor beindítottuk a bulit.



2023. február 6., hétfő

Cruz del Carmen

 Codyval leleveleztük, hogy melyik busszal megyünk. Én persze hamarabb beértem a buszállomásra, még alig egy-két ember lézengett a platformon, úgyhogy bementem olvasni. Mire ismét kiértem, már hatalmas tömeg várakozott: télen ritka az olyan vasárnap, hogy az egész hegység fölött ragyog a nap, mindenki túrázni indult. Vadul nézelődtem, a cicás maszkomban, mert azt mondtam nekik, hogy arról ismerhetnek fel. Fel is ismertek: csak ketten voltak, Cody és Sophia. Azt hittem, megint kis létszámú csapat leszünk, de Cody elmondta, hogy két társaság autóval jön (ahhoz képest, hogy megírta: ez nem körtúra, autóval nem praktikus) és húsz percet késnek.

Cruz del Carmenben Cody lecövekelt a látogatóközpont előtt.

- Menjetek fel a kilátóba, én itt maradok - javasolta. Azután elküldött minket a látogatóközpontba meg kávézni is (oda nem mentünk), azzal, hogy ő kint marad. Kikövetkeztettem, hogy a látogatóközpont előtt beszéltük meg a találkozót. A következő busszal meg is érkezett két szlovák, akik rögtön elmentek kávézni. Mondtuk Codynak, hogy menjen ő is nyugodtan körbenézni, addig tartjuk a frontot. Így is tett, mi meg csak utóbb jöttünk rá: ha valaki egy magas amerikai srácot keres, akkor nem biztos, hogy oda fog jönni két alacsony nőhöz.



Cruz del Carmenben nem mindenhol van térerő, ami kicsit nehezítette a kommunikációt az elveszett autósokkal. Legalább félórája vártunk, mikor befutott az első kocsival két német srác, Felix és Paul. Elmondták, hogy iszonyú nehezen találtak parkolóhelyet, Pico del Inglésig végig tele van az út széle - láthatóan az autósok kedve is megjött a túrázáshoz. Ez nem volt túl biztató, mivel a beígérkezett Catarinán kívül még egy autós társaságot vártunk. A fiúk felváltva próbáltak meg kommunikálni velük.

- Visszaállok ide a fa alá, mert itt volt térerőm - közölte Cody. Paul nagy lelkesen konstatálta, hogy sikerült hívást indítania.

- Azt hiszem, elértem valamelyiküket!

- Ez az én telefonom - felelte szárazon Cody. Mi már kezdtünk türelmetlenek lenni.

- A mobiltelefonok előtt az emberek nem vártak ennyit másokra - jegyeztem meg. - Induljunk el és mondjuk nekik, hogy jöjjenek utánunk. Elvégre már vagy 40 perce várunk.

- Ja, én is utálom, ha várni kell valakire - jegyezte meg Paul, mire csúnyán néztem rá. Cody, aki évek óta Németországban él, nem késlekedett a visszavágással.

- Amúgy jellemző, hogy pont a németek nem képesek pontosan érkezni.

Catarina időnként legalább bejelentkezett, közölve, hogy úton van.

- Amíg parkolóhelyet talál, újabb félóra lesz, majd utána gyalogolhat 4 kilométert idáig - jósolta Felix. Cody üzenetet kapott.

- A másik srác azt mondta, itt van az étteremben.

- És mit csinál ott? - csodálkozott Sophia.

- Hát gondolom fizet.

Cody megmondta neki, hogy jöjjön ki, és pásztáztuk az épület előtt állókat.

- Egyik se néz ki úgy, hogy ő lehetne Thorsten.

- Thorstent várjuk? - esett le nekem a tantusz. - Nem ő mondta azt, hogy végül másik túrára megy?

Felix írt Thorstennek, hogy küldjön képet arról, hol áll. A képről egyértelmű volt, hogy nem ez előtt az étterem előtt. A lányok elindultak lefelé a turistaúton.

- Catarina most parkol - jelentette be Paul. Automatikusan jött a kérdés:

- Hol?

Úgy döntöttünk, őt azért megvárjuk, mivel azt mondta, az étterem előtt áll. Sophiáékat visszahívtuk az ösvényről. Ismét körülnéztünk, ismét eredménytelenül. Úgy döntöttem, kezembe veszem az irányítást és elordítottam magam:

- Catarina!!

Semmi reakció. A srácok tőle is kértek képet - ő is valahol máshol volt. Egy órás késéssel elindultunk túrázni.